हामीसँग जोडिनुहोस

फर्निचर कारखानामा भिषण आगोलागी, एक घरमा क्षति, दुई घर जोगियो, आगो नियन्त्रणको प्रयास जारी

1 मिनेट
भक्तपुर, ३१ बैशाख : भक्तपुरको एक फर्निचर एवं सोफा कारखानामा भिषण आगोलागी भएको छ । आज साँझ भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका–५, चुनदेवीस्थित एक फर्निचर तथा सोफा कारखानामा राती ७ बजेदेखि भएको आगलागी नियन्त्रणको प्रयास राती ९ बजेसम्म जारी रहेको प्रहरी परिसर भक्तपुरका प्रहरी उपरीक्षक प्रजित केसीले जानकारी दिनुभयो ।
उहाँले साँझदेखि सुरु भएको आगलागी के कारणले भएको र कति मूल्य बराबरको क्षति भयो भन्नेबारेमा यकिन नभएको बताउदै उहाँले आगोलागी पूर्ण रुपमा नियन्त्रणमा आएपछिबारे सबै विबरण आउने बताउनु भयो ।
उहाँले भन्नुभयो, “ठूलो फर्निचर कारखानामा आगोलागी भएको छ, कारखाना कसको हो, के कति मूल्य बराबरको सामान क्षति भयो, आगोलागीको कारण के हो भन्ने बिबरण आएको छैन, सबै निकाय आगो नियन्त्रणका लागि सक्रिय छन्, पूर्ण रुपमा आगो नियन्त्रणमा आएपछि प्रहरीले मुचुल्का गरेपछि मात्रै सबै बिबरण आउँछ ।”
आगोलागी नियन्त्रणमा घट्नास्थलमै रहेर सक्रिय रहनु भएका जुद्ध बारुण यन्त्र भक्तपुरका सूचना अधिकारी एवं अग्नि नियन्त्रक बिज्ञ विजयप्रसाद धौभडेलले ९० प्रतिशत आगो नियन्त्रणमा आएको र बाँकी आगो नियन्त्रणको प्रयास भइरहेको बताउनु भयो । फर्निचर काराखानामा भएको आगोलागीबाट सँगैको एक घरमा सामान्य क्षति पुगेपनि मानविय क्षति कतै नभएको र कारखानासँगैको अर्को दुईवटा घरलाई क्षति हुनबाट जोगाएको उहाँले बताउनुभयो ।
जुद्ध बारुण यन्त्र भक्तपुरका तीन वटा, काठमाण्डौ र ललितपुरका दुई वटा गरि पाँच वटा दमकल, नेपाल प्रहरी, शसस्त्र प्रहरी, नेपाली सेनासहितको सहयोगमा आगो नियन्त्रणको प्रयास भइरहेको उहाँले बताउनु भयो । अचानक हावाहरीसहित भइरहेको वर्षाका कारणले आगलागी नियन्त्रणमा ल्याउन समस्या भइरहेको उहाँले बताउनु भयो ।

ट्रेण्डिङ

     अमृता अर्याल अस्मिता तामाङ
     रवि खड्का
     ©2023 Design and Developed By: Jamin Rai
     सम्पर्क
     ठेगाना सूर्यबिनायक–८, जगाती भक्तपुर, नेपाल
     यस वेवसाइटमा प्रकाशित कुनै पनि सामग्रीहरू पुनःप्रकाशन वा प्रसारण गर्नुअघि अनुमति लिनुहुन अनुरोध छ ।