हामीसँग जोडिनुहोस

डोलेश्वर मन्त्री भण्डारीदेखि उपसभामुखसम्मको अवलोकन

1 मिनेट
भक्तपुर, ८ साउन ; भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका–८ सिपाडोलस्थित प्रसिद्ध केदारनाथको शिर डोलेश्वर महादेव मन्दिरमा साउनको सोमबार मेला भर्ने दर्शनार्थीको घुईचो लागेको छ । मन्दिरमा सर्वसाधारणसँगै उच्च पदस्थ व्यक्तित्वको समेत आगमन बढेको केदारनाथको शिर डोलेश्वर महादेव मन्दिर संरक्षण तथा विकास समितिका अध्यक्ष धर्मराज बस्नेतले जानकारी दिनुभयो ।
डोलेश्वरको दर्शन एवं पूजा पछि श्रम तथा रोजगार मन्त्री शरदसिंह भण्डारीले मन्दिर परिसरको अवलोकनका गर्नु भएको छ । उहाँले मन्दिरमा निर्माण भएका बिभिन्न संरचना र आश्रमको अवलोकन गर्नु भएको वढा नं. ८ का वडाध्यक्ष पुष्पराज बस्नेतले बताउनु भयो ।
साउन १ गतेदेखि भदौ ६ गतेसम्म लाग्ने ३८ दिने श्रावणी मेलाको अवसरमा मन्दिर आउनु भएका मन्त्री भण्डारीले डोलेश्वरले धार्मिक पर्यटनको बिकासमा टेवा पुर्याएको बताउनु भएको थियो । उहाँले यहाँको बिभिन्न संरचनाकोबारेमा चासो दिनु भएको थियो ।
मन्दिरमा आज वागमती प्रदेशसभाका उपसभामुख अपसरा चापागाई खत्रीले पनि अवलोकन गर्नु भएको छ । त्यस्तै पूर्व मन्त्री राजेन्द्र महतो, वागमती प्रदेशका वन मन्त्रि मसिना खड्का, वागमती प्रदेश सभाका सदस्य किरण थापा, सुरेश श्रेष्ठ, पूर्व सदस्य शशीजंग थापालगायतले मन्दिरको बिकासमा तीन तहकै सरकारले पुर्याएको योगदानबारे जानकारी लिनु भएको थियो ।
आज बिहानैदेखि डोलेश्वरमा दर्शनार्थीको भीड लागेको बताउदै समितिका अध्यक्ष बस्नेतले मेला भर्न आएका दर्शनार्थीलाई आधा घण्टामै दर्शन गर्ने गरि व्यबस्था गरिएको र स्वयंसेवक परिचालन गरिएको बताउनु भयो ।
आजै सिपाडोलकै प्रसिद्ध आशापुरी महादेव मन्दिरमा पनि बिहानैदेखि दशनार्थीको भीड लागेको छ । मनोकांक्षा पुरा गर्ने मन्दिरको रुपमा लिईने यस मन्दिरमा दर्शन एवं पुजा गर्न दर्शनार्थीका भीड लागेको हो । त्यस्तै दत्तात्रय मन्दिर, गुप्तेश्वर, सोमलिङ्गेश्वर, अनन्तलिङ्गेश्वर, नन्दिकेश्वर, लटरम्मेश्वर, सुवर्णेश्वर, कैलाशेश्वर, चरखण्डीश्वरलगायतका मन्दिरमा भव्य मेला लगको छ ।

ट्रेण्डिङ

     अमृता अर्याल अस्मिता तामाङ
     रवि खड्का
     ©2023 Design and Developed By: Jamin Rai
     सम्पर्क
     ठेगाना सूर्यबिनायक–८, जगाती भक्तपुर, नेपाल
     यस वेवसाइटमा प्रकाशित कुनै पनि सामग्रीहरू पुनःप्रकाशन वा प्रसारण गर्नुअघि अनुमति लिनुहुन अनुरोध छ ।