हामीसँग जोडिनुहोस

सामाजिक सद्भाव र एकता कायम राख्ने विषयलाई विशेष ध्यान दिन आग्रह

1 मिनेट

काठमाडौँ, १९ भदौ : पूर्वसांसद मञ्च नेपालका पदाधिकारी एवं सदस्यले संवैधानिक सर्वाेच्चता, विधिको शासन र समाजलाई अनुशासित तुल्याउँदै अघि बढने वातावरण बनाउन सङ्घीय संसद् र सरकारलाई सुझाव दिनुभएको छ ।

मञ्चको २४औँ स्थापना दिवसको उपलक्ष्यमा आयोजित अन्तक्र्रियामा उहाँहरूले बहुजातीय, बहुभाषिक, बहुधार्मिक र बहुसांस्कृतिक नेपाली समाजको पहिचान र चरित्रलाई बुझेर सामाजिक सद्भाव र एकता कायम राख्ने विषयलाई विशेष ध्यान दिन आग्रह गर्नुभयो ।

पूर्वजनप्रतिनिधिले नेपाली जनताको ठूलो बलिदानी र सङ्घर्षको उपलब्धिका रूपमा रहेको प्राप्त संविधानको रक्षा र लोकतन्त्रको सुदृढीकरणमा एकाकार हुन परिवर्तनकारी शक्तिलाई अनुरोध गर्नुभयो ।

सो अवसरमा मञ्च कार्यवाहक अध्यक्ष झलकनाथ वाग्ले, उपाध्यक्ष गोविन्दबहादुर शाह, विष्णुबहादुर राउत, रामेश्वर राय यादवलगायतले धार्मिक सहिष्णुता र सामाजिक एकताउपर समस्या ल्याउन सक्ने गतिविधि र क्रियाकलापबाट सचेत र सर्तक रहन आम जनसमुदायसँग आह्वान गर्नुभयो ।

उहाँहरूले संविधानलाई बलियो बनाउने र सङ्घीयतालाई सुदृढ गरी कार्यान्वयन गर्ने सन्दर्भमा आउन सक्ने कतिपय चुनौतीलाई सम्बोधन गर्न आवश्यकता र औचित्यका आधारमा संविधान संशोधन गरेर जान सकिने बताउनुुभयो । मञ्चमा करिब एक हजार एक पूर्वसांसद आबद्ध रहेकामा त्यसमध्ये छ सय छ आजीवन सदस्य हुनुहुन्छ ।

सङ्घीय संसद्को अभिन्न अङ्गका रूपमा रहेको मञ्च सबै राजनीतिक दलका पूर्वजनप्रतिनिधिका साझा संस्थाका रूपमा रहेको छ । मञ्चले संविधान र सङ्घीयता कार्यान्वयन तथा राष्ट्र र जनहितका पक्षमा बेला बखत सरकार एवं संसद्लाई राय, सुझाव र परामर्श दिँदै आएको छ ।

ट्रेण्डिङ

     अमृता अर्याल अस्मिता तामाङ
     रवि खड्का
     ©2024 Design and Developed By: Jamin Rai
     सम्पर्क
     ठेगाना सूर्यबिनायक–८, जगाती भक्तपुर, नेपाल
     यस वेवसाइटमा प्रकाशित कुनै पनि सामग्रीहरू पुनःप्रकाशन वा प्रसारण गर्नुअघि अनुमति लिनुहुन अनुरोध छ ।