हामीसँग जोडिनुहोस

फुटबल खेलाडी म्याराडोनाको उपचारमा संलग्न स्वास्थ्यकर्मीमाथि मुद्दा चलाइने

1 मिनेट

काठमाडौं, ०९ असार ।
अर्जेन्टिनाका फुटबल खेलाडी डिएगो म्याराडोनाको उपचारमा लापरबाही गरेको आरोपमा आठ जना स्वास्थ्यकर्मीमाथि मुद्दा चलाइने भएको छ । म्याराडोनाको सन् २०२० को नोभेम्बरमा ६० वर्षको उमेरमा हृदयघातका कारण निधन भएको थियो । मस्तिष्कको शल्यक्रियापछि आफ्नो बुबाको उपचारबारे दुई जना छोरीहरुले चासो व्यक्त गरेका थिए । त्यसअघि मस्तिष्कको शल्यक्रिया गराएका म्याराडोनाको स्वास्थ्यमा सुधार भएको थियो । तर निधन भएको केही दिनपछि अर्जेन्टिनाका अभियोजनकर्ताले उपचारमा संलग्न चिकित्सक तथा नर्समाथि अनुसन्धान सुरु गरेका थिए । छानबिन समितिले उपचारमा कमजोरी र अनियमितता देखिएको पाएपछि एक न्यायाधीशले मुद्दा चलाउन आदेश दिएका हुन् । मुद्दाको सामना गर्नेमा नशासम्बन्धी म्याराडोनाका निजी चिकित्सक, एक मनोचिकित्सक, अर्का दुई चिकित्सक, दुई जना नर्सलगायत रहेका छन् । तर आरोपित सबैले म्याराडोनाको निधनका लागि आफूहरू जिम्मेवार नरहेको बताएका छन् ।
यो अभियोग पुष्टि भएमा उनीहरुले आठदेखि २५ वर्षको जेलसजाय भोग्नुपर्नेछ । मुद्दाबारे सुनुवाइको समय तय नभइसकेको समाचार संस्था रोयटर्सले जनाएको छ । डिएगो म्याराडोनालाई विश्वका सर्वकालीन महान फुटबल खेलाडीमध्ये एक मानिन्छ । सन् १९८६ मा अर्जेन्टिनाले विश्व कपको उपाधि उचाल्ने बेला उनी राष्ट्रिय टोलीका कप्तान थिए ।

ट्रेण्डिङ

     अमृता अर्याल अस्मिता तामाङ
     रवि खड्का
     ©2022 Design and Developed By: Jamin Rai
     सम्पर्क
     ठेगाना सूर्यबिनायक–८, जगाती भक्तपुर, नेपाल
     यस वेवसाइटमा प्रकाशित कुनै पनि सामग्रीहरू पुनःप्रकाशन वा प्रसारण गर्नुअघि अनुमति लिनुहुन अनुरोध छ ।