हामीसँग जोडिनुहोस

राष्ट्रको लागि दुईघण्टा अभियान, राजमार्गमा बृक्षारोपण

क्लिन ग्रिन हाइवे उद्घाटन

2 मिनेट
भक्तपुर, ३० असार : राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान अन्तर्गत आज १९ औ हप्तामा अरनिको राजमार्ग खण्डको राधेराधेदेखि राष्ट्रिय क्षयरोग केन्द्र अगाडिसम्म असारे फूलको बिरुवा रोपेर मनाइएको छ ।
अरनिको राजमार्ग खण्डलाई सुन्दर, सफा, हराभरा बनाउने र यहाँका खोला, नदीलाई सफा गरि सुन्दर भक्तपुरको परिकल्पना गर्दै १०० हप्ताको हनुमन्ते सफाई अभियान सफलताका साथ सम्पन्न गरेको समूहले सुरु गरेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान आज १९ औँ हप्तामा बृक्षारोपण गरिएको हो ।
सूर्यविनायक र मध्यपुरथिमि नगरपालिकाको सहयोगलगायत बिभिन्न सरकारी तथा गैरसरकारी निकाय, सामाजिक संस्थाहरु, अभियानमा निरन्तर लाग्दै आएका अभियन्ताहरुको सहभागितामा आज भएको बृक्षारोपणमा सूर्यविनायक नगरपालिकाका प्रमुख वासुदेव थापा, मध्यपुरथिमि नगरपालिकाका प्रमुख सुरेन्द्र श्रेष्ठ, सूर्यविनायक नगरपालिकाका उपप्रमुख सरिता भट्टराई, मध्यपुरथिमिका उपप्रमुख विजयकृष्ण श्रेष्ठ, राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियानका अध्यक्ष मधु ढुङ्गेल, नरेश रंजित, बागमती प्रदेश मुख्यमन्त्री प्रमुख सल्लाकार डिपी ढकाल, नेकपा माओवादी केन्द्र जिल्ला ईन्चार्ज दिलिपकुमार प्रजापति, नेकपा एमाले जिल्ला अध्क्षय बचन देउजालगायत जनप्रतिनिधिहरु लगायत करिब ६० जनाको सहभागितामा असारे फूलको बृक्षारोपण गरिएको थियो ।
नेपाल फुलबारी, नेप्सेम्याक, दिव्यश्वरी सहयोगी हात, नेपाल स्वच्छ वातावरण सृजना केन्द्र, डिवाईन युथ क्लब नेपाल, सामुदायिक प्रहरी, ट्राफिक प्रहरी, पातन्जल योग समितीलगायत बिभिन्न संघसंस्थाहरुको अभियानमा सहभागिता रहेको थियो । अभियानमा राजमार्गको सरसफाई, मठ मन्दिरको सरसफाई, नदीहरुको सरसफाई गर्दै आएकोमा आज राजमार्गको दायाँबाया २०० वटा असारे फूलको बिरुवा रोपिएको अभियानका उपाध्यक्ष नरेश रञ्जितले जानकारी दिनुभयो । उहाँले आगामी दिनमा कल्की, पैयुलगायतका अन्य बिरुवा रोपिने बताउनुभयो ।
त्यसैगरि राधेराधे चोकलाई आज क्लिन ग्रिन हाइवे नामाकण गरि गुरुयोजना सार्वजनिक गरिएको छ । आज क्लिन ग्रिन हाइवेको उद्घाटन सूर्यविनायक नपाका प्रमुख थापा र मध्यपुरथिमिका प्रमुख श्रेष्ठले संयुक्त रुपमा गर्नुभयो । श्यामा श्यामा धाम राधेराधे र राष्ट्रका लागि दुई घण्टा अभियानका सहयोग एवं समन्वयमा डिभाइन युथ क्लब राधेराधेले बिभिन्न फलफूल तथा बिभिन्न जातका फूलहरु, दूबो रोपेर हरियाली निर्माण गरि यस क्षेत्रलाई सधै सफा राख्ने योजना अनुरुप तयार गरिएको क्लिन ग्रिन हाइवेको आज उद्घाटन गरिएको रञ्जितले जानकारी दिनुभयो ।

ट्रेण्डिङ

     अमृता अर्याल अस्मिता तामाङ
     रवि खड्का
     ©2023 Design and Developed By: Jamin Rai
     सम्पर्क
     ठेगाना सूर्यबिनायक–८, जगाती भक्तपुर, नेपाल
     यस वेवसाइटमा प्रकाशित कुनै पनि सामग्रीहरू पुनःप्रकाशन वा प्रसारण गर्नुअघि अनुमति लिनुहुन अनुरोध छ ।