हामीसँग जोडिनुहोस

डोलेश्वर मन्दिरमा केपी ओलीको आरती (फोटो फिचर)

धार्मिक पर्यटकीय गन्तव्य भक्तपुर बिकासको आधार : एमाले अध्यक्ष ओली

3 मिनेट
भक्तपुर, ३० साउन । नेकपा एमालेका अध्यक्ष एवं पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विश्वमाझ गौरबपूर्ण पहिचान बनाउन सकेको नेपालको धार्मिक संस्कृति, परम्परा र पहिचानलाई जोगाउन युवा वर्ग लाग्नु पर्ने बताउनु भएको छ । पत्नी राधिका शाक्यसहित अध्यक्ष ओली सूर्यविनायक नगरपालिका–८ स्थित प्रसिद्ध डोलेश्वर महादेव मन्दिरको भ्रमण, अवलोकन, पूजा एवं आरती गर्दै उहाँले यस्तो बताउनु भएको हो ।
“हाम्रो गौरबपूर्ण धर्म, संस्कृति, परम्परा, सम्झिएर विश्वका नागरिक नेपाल घुम्न आउाछन्, पूजा दर्शन गर्न आउँछन्, मैले पनि आज डोलेश्वर महादेवको दर्शन गरे, पुज गरे, आरती लगाए, हामी हाम्रा परम्परागत कार्य गर्छौ,  साँस्कृतिक, संस्कार गर्ने कार्यमा सरिक हुन्छौँ,” अध्यक्ष ओलीले भन्नुभयो, “यस्ता धर्म, चाँडबाडले हाम्रो देशको महिमा विश्वमा बढाएको छ, धेरै विकसित देशमा यस्ता संस्कृति परम्परा छैन, सनातन धर्म भन्ने नै छैन, त्यसैले हाम्रो देश अत्यन्तै गौरबपूर्ण रहेको छ ।”
उहाँले देशका महान् बिभूतिहरु जसले विश्वमा नेपाल चिनाएको छ, त्यस्ता विभूति र पहिचानको संरक्षण् गर्नु पर्नेमा जोड दिनुभयो । साउन १ गतेदेखि सुरु भई साउनको ६ गतेसमम ३८ दिन लाग्ने यहाँको मेलामा स्वदेश तथा विदेशबाट आउने दर्शनार्थीको भीडले धार्मिक महत्व बढाइरहेको उहाँले बताउनु भयो । यस मन्दिरको पुर्ननिर्माण सुरुदेखिनै आफूले सहयोग गर्दै आएको बताउदै उहाँले आगामी दिनमा पनि आश्वयक सहयोग गर्ने प्रतिवद्धता जनाउनु भयो ।
कार्यक्रममा नेकपा एमालेका पोलिटव्यूरो सदस्य,पूर्वमन्त्री एवं युवा नेता महेश बस्नेत, केन्द्रीय सदस्य पद्मा अर्र्याल, गायिका एवं पूर्व सांसद कोमल वली, वागमती प्रदेश सभा सदस्य किरण थापा, नेकपा एमालेका जिल्ला अध्यक्ष बचन देउजा, सूर्यविनायक नगरपालिकाका नगर प्रमुख वासुदेव थापा, भक्तपुरका प्रमुख जिल्ला अधिकारी खगेन्द्रप्रसाद रिजाल, नगरपालिकाका उपप्रमुख सरिता तिम्सिना भट्टराई, वडा नंं ७ का वडाध्यक्ष रबिन्द्र सापकोटा, वडा नंं ८ का वडाध्यक्ष पुष्पराज बस्नेत, डोलेश्वर महादेव मन्दिर विकास समितिका अध्यक्ष धर्मराज बस्नेतलगायतले स्वागत गर्नु भएको थियो । डोलेश्वरमा झण्डै दुई घण्टा बिताउनु भएका ओलीले पूजादेखि आरतीमा सहभागि हुनु भएको थियो ।

ट्रेण्डिङ

     अमृता अर्याल अस्मिता तामाङ
     रवि खड्का
     ©2023 Design and Developed By: Jamin Rai
     सम्पर्क
     ठेगाना सूर्यबिनायक–८, जगाती भक्तपुर, नेपाल
     यस वेवसाइटमा प्रकाशित कुनै पनि सामग्रीहरू पुनःप्रकाशन वा प्रसारण गर्नुअघि अनुमति लिनुहुन अनुरोध छ ।