हामीसँग जोडिनुहोस

फरार मध्ये थप १० जना पक्राउ, अझै शव परीक्षण भएन, छानबिन समितिको काम सुरु

2 मिनेट
भक्तपुर, ५ भदौ : मध्यपुरथिमि नगरपालिका–२ सानोठिमीस्थित बाल सुधार गृहबाट सोमबार फरार भएका मध्ये प्रहरीले आज थप १० जनालाई पक्राउ गरेको छ । सोमबार दिउँसो सुधार गृहको पछाडिको गेट फोडेर भागेका २२१ जना बन्दी मध्ये प्रहरीले पक्राउ गर्न बाँकी १७ जना मध्ये आजदिनभरीमा १० जना पक्राउ गरेको प्रहरी परिसर भक्तपुरका प्रहरी उपरीक्षक प्रजित केसीले जानकारी दिनुभयो ।
फरार रहेका मध्ये हिजो सोमबार रातीसम्ममा १०४ जनालाई पक्राउ गरेको र आज थप १० जनालाई उपत्यकाका बिभिन्न ठाउँबाट पक्राउ गरेको उहाँले जानकारी दिनुभयो । बाँकी सात जनाको पनि भोलीसम्म पक्राउ गरिसक्ने उहाँले बताउनु भयो ।
जिल्ला प्रहरी कार्यालय रामेछापबाट २०७७ जेठ २९ गते १८ वर्षको उमेरमा पाँच वर्षीय बालिकालाई जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा सजाय भुक्तान गर्न बाल सुधार गृह सानोठिमीमा ल्याईएका रामेछापको मन्थली नगरपालिका–३, कठजोरका २१ वर्षीय कमल बस्नेतको उच्च ज्वरोलगायतका कारण आइतबार बिहान मृत्यु भएपछि सुधार गृहमा सुरु भएको घट्ना सोमबार भयाबह अबस्थामा पुगेको थियो ।
सोमबार दिउँसो घरेलु हतियार लिएर गेट फोडेर बाहिर निस्किएका बन्दीले प्रहरीलाई लखेट्दै कुट्ने र लखेट्ने गरेपछि प्रहरीले २ राउण्ड अश्रृग्याँस प्रहार गर्नुका साथै तीन राउण्ड गोली चलाएको थियो । घट्ना १९ सुरक्षाकर्मी र १० जना बन्दी गरि २९ जना घाइते भएका थिए । केही घाइते उपचार पश्चात फर्किएको र बाँकीको उपत्यकाका बिभिन्न अस्पतालमा उपचार भइरहेको प्रहरीले जानकारी दिएको छ ।
सुधार गृहबाट उपचारका लागि नागरिक अस्पताल पुर्याएपछि मृत्यु भएका बस्नेतको अझै शव परीक्षण सुरु भएको छैन । मृतकका परिवार तथा आफन्तले प्रहरीमा जाहेरी नदिएकै कारण शवको परीक्षण हुन नसकेको प्रहरी उपरीक्षक केसीले जानकारी दिनुभयो । उहाँले मृतकका परिवारसँग भएको छलफलमा भोली जाहेरी दिने र त्यसपछि शव परीक्षण गर्ने तयारी भएको जानकारी दिनुभयो ।सुधार गृहभित्र आइतबारबाट भएको घट्नाले उग्ररुप लिए पछि तीनदिनदेखि यहाँ रहेका बालबालिकाहरु भने त्रसित रहेका छन् ।
छानबिन सुरु :
आइतबारको घट्ना पछि जिल्ला सुरक्षा समितिका संयोजक एवं प्रमुख जिल्ला अधिकारी खगेन्द्रप्रसाद रिजालको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले घट्नाबारे यथार्थ बुझ्न सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी डोरेन्द्रप्रसाद निरौलाको नेतृत्वमा गठन गरेको छानविन समितिले आजदेखि काम सुरु गरेको छ ।
घटनाको अनुसन्धान तथा छानविन गरि सत्य तथ्य ल्याउन सहायक सिडिओ निरौलाको नेतृत्वमा प्रहरी परिसर भक्तपुरका डिएसपी बसन्त पाठक, जिल्ला प्रशासन कार्यालयका अधिकृत अशोककुमार पोखरेल सदस्य सचिव र महिला बालबालिका तथा ज्येष्ठ नागरिक मन्त्रालयका अधिकृत प्रतिनिधि सदस्य रहेको छनबिन समिति गठन गरेकोमा त्यस समितिले आजैबाट आफ्नो काम सुरु गरेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी रिजालले जानकारी दिनुभयो ।
उहाँले भन्नुभयो, “छानबिन समितिले आजैबाट आफ्नो काम सुरु गरेको छ । आज समितिको टोलीले सुधार गृह गएर त्यहाँका बन्दी, कर्मचारी, व्यबस्थापकलगायतका बिभिन्नन व्यक्तिहरुसँग सोधपुछ गर्ने काम सुरु भएको छ । सातदिन भित्र यसको प्रतिवेदन आएपछि सुधार गृह र घट्नाको बास्तविकता आउने छ ।”
त्यसैगरी बालबन्दीबाट सोमबार फरार हुनेक्रममा सुधार गृह र यूसेप नेपालमा भएको तोडफोडको यकिन क्षति बिबरण संकलन गर्ने कार्य आज भएको उहाँले बताउनु भयो । भोलीसम्म क्षतिको पूर्ण बिबरण आउने उउहाँले जानकारी दिनुभयो ।

ट्रेण्डिङ

     अमृता अर्याल अस्मिता तामाङ
     रवि खड्का
     ©2024 Design and Developed By: Jamin Rai
     सम्पर्क
     ठेगाना सूर्यबिनायक–८, जगाती भक्तपुर, नेपाल
     यस वेवसाइटमा प्रकाशित कुनै पनि सामग्रीहरू पुनःप्रकाशन वा प्रसारण गर्नुअघि अनुमति लिनुहुन अनुरोध छ ।