हामीसँग जोडिनुहोस

गोठाटारस्थित अन्सारीको हत्या गोली हानी हत्याः अपराधिक पृष्ठभूमि : अन्तर्राष्ट्रिय गिरोहबाट भएको आशंका

2 मिनेट

काठमाडौं, ०४ असोज । काठमाडौंको गोठाटारस्थित जम्बुडाँडामा गार्मेन्ट व्यवसायीको गोली हानी हत्या भएको छ । तयारी पोसाक र झोला बनाउने फ्याक्ट्रीका सञ्चालन सर्लाहीका लाल मोहम्मद अन्सारीलाई अज्ञात समूहले टाउको, छाती र पेटमा गोली हानी हत्या गरेको हो । मोटरसाइकलमा आएका २ जनाले गोली हानी फरार भएको प्रत्यक्षदर्शीको भनाइ उद्धृत गर्दै एक प्रहरी अधिकृतले बताए ।हिजो साँझ गोली लागी घाइते उनलाई सुरुमा शंखरापुर अस्पतालमा लगिएको थियो । सो अस्पतालमा उपचार नभएपछि महाराजगञ्जस्थित त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा लगिएकोमा केही बेरमा चिकित्सकले मृत घोषणा गरेका थिए । बा ६ च ५१५२ नम्बरको मोटर चढेर आएका मोहम्मदलाई गोठाटारको जम्बुडाँडामा रहेको उनको गार्मेन्ट फ्याक्ट्री अघि हिजो गोली प्रहार गरिएको थियो । गोली हान्ने व्यक्तिलाई प्रहरीले पक्राउ गरिसकेको छैन ।
मृतक अन्सारी सर्लाहीको गौडैता नगरपालिका(१० मनहरवाका स्थायी बासिन्दा हुन् । केही वर्षअघि परिवारका साथ काठमाडौंमा बस्दै आएका अन्सारीको विगत भने आपराधिक पृष्ठभूमि रहेको देखिएको छ ।
यद्यपी उनको व्यस्त सडकमा अपरिचित समूह हत्या गरि फरार हुनुले हत्या र गोलीकाण्डका पुराना शृंखलालाई ताजा बनाइदिएको छ । हत्या गरिएका ५७ वर्षिय अन्सारी करिब ९ वर्ष जेल बसेर ६ वर्षअघि रिहा भएका थिए । जाली नोट र कर्तव्य ज्यान मुद्दामा जोडिएका उनी २०६४ साउन ९ गते जेलमा ८ वर्ष ७ महिना बसेर छुटेका थिए । लाल मोहम्मद, लाल अन्सारी, लाल थापाजी लगायत उपनामले उनी चिनिएका थिए । उनी व्यक्ति हत्या र जालीनोटको कारोबारमा कैद सजाय भुक्तान गरि २०७३ जेठ २५ मा केन्द्रीय कारागारबाट छुटेका थिए ।
प्रतिनिधिसभा तथा प्रदेश सभाको चुनावका लागि सरकारले सुरक्षा व्यवस्थामा चुस्त बनाएको दाबी गरिरहँदा राजधानीमै गोली प्रहार गरि हत्या भएको हो । प्रहरी स्रोतका अनुसार जोरपाटी नयाँ बस्तीमा गार्मेन्ट र झोला बनाउने फ्याक्ट्री छ । नक्कली भारतीय रुपैयाको कारोबारमा मुछिएका उनी कुमार श्रीवास्तव भन्ने व्यक्तिसँग सम्पर्कमा रहेका उनीसँगै २ पटक बंगलादेश गएका थिए । बंगलादेशबाट फर्केपछि अन्सारी पक्राउ परेका थिए । उनीसँग सम्पर्कमा रहेका पाकिस्तानी नागरिक एजाजसँग पनि उनको राम्रो सम्बन्ध रहेको स्रोतले बताउँछ । जेलपछि आफ्नो स्वार्थ नमिलेपछि अन्तर्राष्ट्रिय गिरोहले अन्सारीमाथि निसाना साँधेको हुनसक्ने स्रोतको भनाइ छ ।

ट्रेण्डिङ

     अमृता अर्याल अस्मिता तामाङ
     रवि खड्का
     ©2023 Design and Developed By: Jamin Rai
     सम्पर्क
     ठेगाना सूर्यबिनायक–८, जगाती भक्तपुर, नेपाल
     यस वेवसाइटमा प्रकाशित कुनै पनि सामग्रीहरू पुनःप्रकाशन वा प्रसारण गर्नुअघि अनुमति लिनुहुन अनुरोध छ ।